• Yabancı Dil Eğitimleri

1 AYDA İSPANYOLCA ÖĞREN!

 • Uzaktan Eğitim

A1 - B1 Seviyesi İspanyolca Kursu - Örnekler, Ödev Takibi, Testler ve Eğitmenle Çözülen Alıştırmalar Dahil

Kurs Detayları

Sevgili Udemy öğrencileri, özel ders alır gibi, İspanya´da yaşayan ve bu dili her gün akıcı şekilde konuşan, sorularınıza cevap veren ve sistem üzerindeki ödevlerinizi kontrol eden bir eğitmenden ders almak ister misiniz ?


Barcelona Üniversitesinde 2 sene boyunca aldığım İspanyol Dili ve Kültürü eğitimimi, çoğunlukla slaytlarla bazen de tahta karşısında aktarıyor olacağım. Bu kurs sayesinde devamlı olarak güncellenen 100´den fazla derse ömür boyu erişim imkanınız olacak. Kursumuz henüz bu platformda çok yeni ancak sizlerden gelen tavsiyeler ve geri dönüşler ilham verici; o yüzden öğrencilerin fikirleri, dersler hakkındaki önerileri büyük önem taşıyor.


İspanyolca aksanı ve kendine has okunuşu nedeniyle kulağa hoş gelen bir dildir. Bu noktada eğitmen seçimi büyük önem taşır. Öğreten kişinin altyapısı, donanımı ve telaffuzu, öğrencilerin dili ne derece sağlıklı bir şekilde öğreneceğini belirler. Özellikle İspanyolca gibi farklı harflere sahip bir dili, ileride yanlış öğrenilen bilgilerin düzeltilmesi daha zor olacağından, en başından aksanıyla öğrenmek gerekir. Eğer sizler de İspanyolca dilini en az benim kadar seviyorsanız, ben bu dili bir İspanyol gibi, doğru ve akıcı şekilde konuşmak istiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz demektir :)


İspanyolca farklı kıta ve ülkelerde, 500 milyondan fazla insan tarafından konuşulmaktadır. Bu yüzden özellikle Arjantin, Kolombiya, Venezuela gibi Latin Amerika ülkelerinde, bazı kelime ve aksanlarda küçük değişiklikler yaşanır. Dinlediğimiz çoğu popüler İspanyolca şarkı, Latin sanatçılar tarafından seslendirildiği için, bu durum özellikle şarkı dinlerken karşımıza çıkar. Kurs boyunca Avrupa kıtasında konuşulan ana İspanyolca dilini öğreniyor olacağız. Kursumuzdaki ders ve telaffuzlar ona göre titizlikle hazırlanmıştır. Arada sadece bu tarz ufak aksan farklılıkları söz konusu olduğu ve tüm gramatik yapı aynı olduğu için, nereye gidersek gidelim, konuştuğumuz İspanyolca - Latin veya İspanyol farketmeksizin -  tüm bu dili konuşan insanlar tarafından net şekilde anlaşılmaktadır. O yüzden bu kursu bitirdiğinizde 500 milyon insanın konuştuğu bir dili biliyor olacaksınız. Bu arada bir not daha düşelim: İspanyolca konuşan nüfusa "Hispanohablante" denmektedir, yani bu kelime genel olarak, hem İspanyolları hem de Latin Amerika´da ya da Dünya´nın farklı yerlerinde bulunan ve ispanyolca dilini konuşan tüm bireyleri kapsayan ifadedir. İspanyolca´nın hangi aksanı öğrenilirse öğrenilsin evrensel olarak geçerlidir. Gene de İspanyolca diyince akla ilk olarak İspanya´da konuşulan İspanyolca gelmektedir.


Aksan veya konuşulan ülke hangisi olursa olsun, biz Türklerin özellikle "e" harfinin söylenişine dikkat etmesi gerekir. Çünkü Türkçe´de oldukça açık telaffuz edilen e harfi, İspanyolca´da, aksan farkı gözetmeksinizin, kapalı "e" şeklinde telaffuz edilir. Buna alışmak zaman alsa da en baştan itibaren, harfleri doğru şekilde duymak ve seslendirmeye başlamak, bu dili ve İspanyolca´nın kulağa hoş gelen o konuşma şeklini doğru öğrenmemizi sağlayacaktır.


Bildiğiniz üzere bir dili sadece gramatik düzeyde öğrenmek yetmez, pratik de çok önemlidir. Bu kursa kaydolanlar, şimdiden bir sürü öğrenci arkadaşımızın yer aldığı, aralarında pratik yaptığı ve kelime oyunları oynadıkları ücretsiz bir platforma da erişim hakkına sahip. O yüzden bu kurs hem gramer, hem dil bilgisi hem de pratik yapma açısından destekleniyor.


En sağlıklısı kurs içeriğini gelip kendi gözlerinizle görmek ve karar vermek tabii ki; o yüzden bu dili doğru bir şekilde öğrenmek ve konuşmak isteyenlerdensiniz hepinizi beklerim. İspanya ́da yaşadığım 10 yıllık birikimi ve bu dili okuduğum süre boyunca öğrendiğim her şeyi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.


Muchas gracias! :)
BÜYÜK GÜNCELLEME - ŞUBAT 2021
3,5 saatlik ders programı 13 saate çıkarıldı. Pek çok gramer konusu, özellikle zaman kiplerinin anlatımları genişletildi ve tahta karşısında bire bir anlatımları eklendi.


 • Öğrencilerden gelen sorular doğrultusunda kursun ilk dersi olan İspanyol alfabesi, yeni anlatımlarla zenginleştirildi ve İspanyolca´da en sık kullanılan kelimeler dersine yeni kaynaklar eklendi.


 • Takibi yapılan ödevler ve eğitmenle çözülen alıştırmaların sayısı arttırıldı.


 • Yeni tercümeler, dinleme alıştırmaları ve dialoglar eklendi.


 • Yüklem çekimleri daha detaylı anlatıldı. Por ve para edatları, gustar yükleminin kullanılışı gibi temel konularla ile ilgili tahta anlatımları ve yeni slaytlar eklendi.Not: Güncellemeler devam edecektir ve hiç bir ek ücret talep edilmez. Kursu bir kere satın alan öğrencilerin ömür boyu her eklenen yeni içeriğe ulaşım imkanı vardır.
İspanyolca Öğrenmek İçin Neden Bu Eğitim Setini Tercih Etmeliyim?
 • İspanyolcayı konuşma odaklı ve aksanıyla öğrenme imkanı


 • Slaytlarla birlikte bazı ders konularının tahta anlatımı ile desteklenmesi


 • Ödev ve görevlerle sürekli olarak öğrenci takibi yapılması


 • Bu kursa kaydolanların erişebildiği uygulama sayesinde, sizler gibi İspanyolca öğrenen kişilerle dersler hakkında konuşabilme ve sesli ya da yazılı pratik yapabilme imkanı


 • Derslerle ilgili aklınıza takılan her tür soruyu eğitmene danışabilme


 • Sürekli güncellenen derslerle her zaman daha fazlasına erişebilme imkanı


 • Tercümeler, en sık kullanılan dialoglar, ders sonrası testler ve birlikte çözümlenen alıştırmalarla desteklenmiş, planlı ve hedef odaklı bir eğitim programıUdemy

Udemy


1 AYDA İSPANYOLCA ÖĞREN!
Güncel fiyat

17.60 TL

Eğitim Özellikleri
 • Dil bilgisi ve gramer konularının slayt ve tahta üzerinden detaylı anlatımı + "Ödevler, Testler ve Alıştırmalar"
 • İspanyolca´yı İspanya´da yaşayan bir eğitmenden aksanıyla öğrenme imkanı
 • Kursa kaydolanlara özel grubumuz üzerinden pratik yapma ve kelime oyunlarına erişim imkanı
 • Belirli ve belirsiz tanım edatları, yer ve zaman zarfları, dönüşlü yüklemler, işaret sıfatları, bağlaçlar gibi gramatik konuların bol örnekli anlatımı
 • Tanışma dialogları, aile üyeleri, ünlem cümleleri, soru cümleleri, yiyecek isimleri
 • Hava durumu, sayılar, tarihler, saati söyleme, ülkeler, kıtalar, milletler
 • Temel cümle kalıpları: Fikir belirtme cümleleri, hobilerden bahsetme, Onaylama & Reddetme cümle kalıpları
 • İspanyolca sözlük, yüklem çekimleyen site gibi ek bilgiler ve pratik yapabileceğiniz platforma erişim
 • Her dersin sonunda örnekler, ödevler ve test soruları
 • İspanyol Kültürü ve Alışkanlıkları

Paylaş

Menü
Eğitimler
Arama
Medya