• Sağlık Eğitimleri

10 Dakikada Horon Öğreniyorum

  • Uzaktan Eğitim

Kültürümüzü eğlenerek öğrenelim.

Kurs Detayları

Kursumuza ilgi gösterip aldığınız için sizlere çok teşekkür ederim. Ben Aclan Sezer GENÇ.


1950li yıllarda İstanbul'a gelen horonu aynı yöredeki gibi İstanbul'a taşıyan ALİ GENÇ in oğlu. Bu kursu hazırlamamın amacı elli beş yıldır olduğu gibi maalesef yöre dışında yaşamayan bir kültürün devamını sağlamak. Kendi kültürümüzü öğrenip öğretmeye elli beş yıldır olduğu gibi bugünde farklı platformlardan sizlere ulaşmaya çalışıyorum.


Horon ritmik bir müzikle bire bir bütünleşerek ahenkle oynanan ve yaşanan bir coşku dansıdır. Horon; ritim, uyum ve çabukluktur. Unutmayın horon bizim için ne matematik eğitimi ne de asker talimidir. Horon ile ilgili çalışmalarımı kaleme aldığım bir kitap hazırladım. Kitabımın adı SOLDOY BİR HORON EFSANESİ. Kitabımın içeriğinde kültüre dair çalışmalar, kültürün her çeşit insanı nasıl bir arada tuttuğu ve insanlar arasında bu ortak dans sayesinde bir sevgi bağı kurulduğunu anlattım. Profesyonel olarak İstanbul'da eğitimler vermekteyim. Sadece İstanbul'da verdiğim eğitimler dolayısıyla başka bir şehrimizde yaşayan insana ulaşabilmek için kursu hazırladım. Horonun temel on adımını gayet açık bir şekilde anlattım. Kursu hazırlamamın başka bir amacı ise yöre dışındaki insanlar horona kendi tavırlarını katayım derken horonun özünden uzaklaşmış oluyorlar. Benim ve ekibimin amacı ise bu kurs sayesinde horonun özünü korumak ve ileriki dönemlere bozmadan aktarabilmektir.


Kursu bitiren kursiyerlerimiz horon bilmiyorum diyerek çıkmadığı horonlara artık bilen ve horonu tam anlamıyla kavramış olarak çıkabileceklerdir. Kursiyerlerimize özel kursu bitirdiklerine dair katılım belgesi verilecektir. Katılım belgesini alabilmek için ilgili adreslerden bana veya ekibime ulaşmaları yeterli olacaktır. Sağlıkla kalın, horonla kalın.
ACLAN SEZER GENÇ
İnstagram: @benaclan


Facebook: Aclan Sezer Genç


YouTube: Horon Evi

Udemy

Udemy


10 Dakikada Horon Öğreniyorum
Güncel fiyat

22.00 TL

Eğitim Özellikleri
  • Horonu tam anlamıyla öğrenebileceksiniz.
  • Horonun temel adımı olan on sayıyı öğrenip uygulamalarla pekiştirebileceksiniz.
  • Horonu bilmiyorum diyerek oynamadığınız düğünlerde çok rahat bir şekilde kalkıp oynayabilecksiniz.
  • Kursiyerlerimize sadece horonu değil elli beş yıllık kişisel bir tecrübeyi aktaracağız.
  • Aynı temel ayağı farklı tavırlarda - sağa,sola atarak, süsleyerek- oynayabileceksiniz.
  • Öğrenme garantili eğitim.

Paylaş

Menü
Eğitimler
Arama
Medya