• Kişisel Gelişim Eğitimleri

AYT

  • İstanbul

İŞLEYEN ZİHİNLER ÖZEL ÖĞRETİM KURSU İŞLEYEN ZİHİNLER ÖZEL ÖĞRETİM KURSU ayt kursuna şimdi kayıt olun! İstanbul Kadıköy Zühtüpaşa AYT Kursları....

Kurs Detayları

Tek kişilik 24 özel ders sınıfı ve altı kişilik 9 grup dersliği ile İşleyen Zihin öğrencilerini sınava hazırlıyor. Ders programı ve diğer ayrıntılar için aramanız yeterli.
 
Özel Öğretim Kurslarını, eski adıyla dershaneleri, okulda öğrenilenlerin tekrar edildiği, çözülemeyen soruların sorulup çözümünün öğrenildiği ve unutulan bilgilerin hatırlatıldığı yerler olarak bilenler için şimdi ufukları genişletme zamanı. İşleyen Zihin Özel Öğretim Kursu öğrenme, kişisel gelişim, olgunlaşma ve kendini gerçekleştirme yeridir.
 
Çalışma ortamı odaklanmada en önemli unsurlardan biridir. İZ öğrencileri grup dersliklerde interaktif bir öğrenme ortamı yaşarken, birebir dersliklerde tamamen kendisine özel bir ders deneyimi yaşamış olur.
Bireysel çalışma ortamı adına İZ öğrencileri için 3 farklı seçenek mevcut. Birebir dersliklerinde derslerinden sonra aldıkları konunun testlerini çözebilir, her katta bulunan 20 kişi ile sınırlandırılmış ferah okuma salonlarında kendisi gibi çalışan öğrenciler ile motive olabilir veya terasta kahve eşliğinde yorgunluğunu unutup, kafe katının ders çalışanlar için ayrılmış odasında rehber öğretmeninin verdiği ödevleri yapabilir.
Rahat bir sandalye, geniş bir masa ve aydınlık bir ortam. İZ derslikleri öğrencinin ders temposunu olumlu etkileyecek tüm etkenleri içinde barındırıyor.
 
Eğitim ve sınav süreci öğrenci ve eğitici kurumun ortak sorumluluğu ile yürür. Bu ortaklıkta güven ve aidiyet hissi sağlanamazsa hayata yeni yeni atılmaya ve bir şeyler başarmaya çalışan bireyler, rotalarını belirlemekte ve sorumluluklarını yerine getirmekte zorlanırlar.
Eğitici kurumun en önemli görevlerinden biri de kurumsallıktan gelen ciddiyet ve sorumluluğu öğrenciye aktararak, öğrencinin bu sürecin bir ortağı olduğunu unutmamasını sağlamaktır.
Kurum disiplininin öğrenciye geçmesinin yolu öğrenciyi kurumun içine katmaktır. Öğrenci kendisini kurumun bir parçası olarak gördüğünde kurumun adına yakışır bir sorumlukla davranmaya özen gösterecektir.
 
İZ öğrencileri sürekli güncellenen kazanım listesi ile o ana kadar öğrendiği her şeyi kontrol edebilir ve kendine dışardan bir gözle bakma fırsatı bulur.
Kendini eleştirme fırsatı bulan bireyler hızlarını kontrol edebilirler. Bu onlar için iyi bir erken uyarı sistemidir.
 
Piyasadaki tüm kaynakları inceleyen ve sürekli olarak incelemelerini güncelleyen İZ ekibi. Öğrencileri ihtiyaçlarına en uygun kaynaklara yönlendirir ve öğrencinin kitap arama sürecini en doğru kararla ve en kısa sürede çözmüş olur.
 
Öğrenci eğitim ve sınava hazırlık projesinde bir uygulayıcıdır. Uygulayıcı, bir tasarımcı ve bir takipçiye ihtiyaç duyar. İZ’de her öğrencinin hazırlık programını tasarlayan ve sürekli güncelleyen bir tasarımcısı ve yaptıklarını takip eden bir takipçisi var.
 
Eğitim ve sınav sistemi ile ilgili tüm değişiklikleri anlık takip ediliyor. Çıkarılan/Eklenen konular, yeni soru tipleri, yeni puanlama türleri… İZ ekibi günceliğini her zaman koruyarak öğrenci ve veliler için en değişken dönemlerde bile güven ve iç rahatlığı sağlamayı başarıyor.
 
Ders işlendikten hemen sonra öğrencilere konu ile testler dağıtılır. Testler çözüldükten sonra yapılamayan sorular öğrencinin nerede takıldığını ve derste nereyi anlamadığını öğretmene gösterir. Öğretmen çözülemeyen bütün soruların çözümünü öğrencilere anlatırken konu ile ilgili eksik kaldığını tespit ettiği yerlerin tekrar üzerinden geçer.
Konuyu eksiksiz öğrenen öğrencinin yapması gereken tek şey ödev verilen testleri bitirmek ve yapamadığı tüm soruları öğretmenlerine sormak.
 
Öğrenme süreklilik ve alışkanlık gerektirir. Bu süreklilik ve alışkanlığı sağlamak için gerçekçi ve yeterli hedefler belirlenmelidir. Bir bireyin kendisi için koyduğu hedefler her zaman gerçekçi veya potansiyelini karşılayacak miktarda olmak. Öğrenciyi sürekli olarak sınayan, potansiyellerini ve yeteneklerini belirleyen İZ her öğrenciye bireysel hedefler belirleyerek sürece kolay bir şekilde uyum sağlamasına yardımcı olur.
 
Tüm kurumlar sürekli denemeler ile öğrencilerin durumlarını öğrenmelerine yardımcı olmaktadır. Fakat günceli yakalamak ve yeni sistem sorularına uygun sorular hazırlamak her kurum için aynı öneme sahip değil.
İZ bugünün sistemi olan mantıksal muhakeme odaklı sorulara uygun denemeler hazırlarken yarın yeni bir soru sistemi geldiğinde anlık olarak sisteme adapte olmayı taahhüt etmektedir.
Yeterince öğrenen öğrenciler diğer öğrencilerin yapamadığı soruları bir öğretmen gözetiminde çözerek bilgilerini tazeler. Öğretme işinin getirdiği sorumluluk duygusu zihni baskı altına alarak konu ile ilgili bilinen her şeyi hatırlamaya yardımcı olur.
Kendi sorusunu çözerken hatırlayamayacağı bilgileri, bu baskı ile hatırlayarak konu hakkındaki neredeyse her şeyi zihnine kazınır.
Başka bir öğrencinin sınav süreci projesine bu şekilde dahil olan öğrencinin sorumluluk ve iş bilinci pekişmiş olur.
 
Sınav sürecindeki öğrenci İZ eğitim sisteminde her bilgiyi en temel mantığıyla kavrar. Bu bilginin oluşum mantığını anlamaya, bunun sonucunda da her şeyi aynı mantıkla açıklayabileceğine inanmaya başlar. Bu inanç öğrencinin süreçten uzaklaşmasına ve yaptığı işi hafife almasına sebep olur.
Katmanlı test sistemi sayesinde öğrenciler her şeyi öğrendiklerini düşündükleri anda bile bilmedikleri çok fazla şeyin olduğunun farkına varır. Genel geçer mantıklarla çözülemeyen yeni tarz soruları gören öğrenciler çok yönlülüğün öneminin farkına varır. Bu sayede gelişim sürecinden kopmadan öğrenimine devam eder.
Özgüven ve rehavet arasındaki denge hassas bir dengedir. Bu dengenin sağlanması için İZ öğrencilere kat ettikleri mesafeyi ve önlerinde devam eden yolu sürekli olarak hatırlatır.
 
Öğrenilen her şey hiçbir zaman kesin doğru olarak kabul edilmemelidir. Bilim bugün kabul ettiğini yarın yalanlayabildiği gibi, çevrimiçi çağda tartışmalı birçok bilgi bireyin etrafında gezinmektedir.
İZ derslerinde öğrencilere konular çok yönlü ve konu hakkındaki tartışmalarla birlikte anlatılır. Bir soru çözümü yapan öğretmen soruyu çözdüğü yöntemden farklı bir yöntemi de öğrenciye göstererek doğruya ulaşan yolun çeşitliliğini ve tek bir bilgiye bağlı kalmamanın önemini kanıtlar.
Unutulmaması gerekir ki eğitim karşılıklı taahhüt gerektiren bir süreçtir. Dış dünya ve sanal dünyada odak dağıtan etkenlerle doludur, eğitim ve sınava hazırlık sürecinin bir proje ciddiyetinde sürdürülebilmesi için öğrencinin iş birliği olmazsa olmaz bir etkendir.
İZ bu ciddiyeti sağlayabilecek öğrencilerle yola başlayarak attıkları her adımda yanlarında olur. Süreç yalnızca sınava hazırlık değil bir kendini gerçekleştirme serüvenidir. Bunun altından kalkabilmek yalnızca bu bilince varmış kurumlar ve öğrencilerin sahip olabileceği bir kazanımdır.

Kurs.com

Kurs.com Ofline Eğitim Platformu

AYT
Güncel fiyat

1000.00 TL

Eğitim Özellikleri

Paylaş

Menü
Eğitimler
Arama
Medya