• Sanat ve Tasarım Eğitimleri

Elektro Gitar Kursunda Online ve Yüz Yüze Eğitim Seçeneği! ÜSTELİK BU AYA ÖZEL %10 İNDİRİM

  • İzmir

MELİSA KARAN SANAT MERKEZİ MELİSA KARAN SANAT MERKEZİ elektro gitar kursuna şimdi kayıt olun! İzmir Bornova Erzene Elektro Gitar Kursları.

Kurs Detayları

Kurumumuzda  verilen gitar eğitiminin amacı, gitar çalmayı  öğrenmek, geliştirebilmek ve  çalgıyı etkin kullanabilme basamaklarını gerçekleştirecek şekilde yürütebilmektir.
Bu eğitim süreci içerisinde; gitar eğitimine yönelik bilgi, beceri ve teknikler öğrenilmekte ve uygulanmakta; öğrencilerin müziği dinleme, anlama, yorumlama ve müzik bilgisi oluşturma gibi davranışları da geliştirmektedir.
Sürecin doğru, verimli gerçekleşmesi, öğrencinin çalgı çalmayı geliştirebilmesi ve çalgısında düzenli bir şekilde ilerlemesi, iyi hazırlanmış bir eğitim-öğretim programına bağlıdır.
Çalışmalar birebir eğitim görülen dersliklerde ve zaman zaman da stüdyo ortamında yürütülmekte, grup çalışmalarına bol miktarda yer verilmekte ve bu çalışmalar belirli dönemlerdeki konser etkinliklerinde sergilenmektedir.
Müzik teorisi ve solfej eğitimiyle de desteklenen gitar dersi, müzikal ifadeyi geliştirerek müziği kendine meslek edinmek isteyen yetenekli öğrencilere profesyonel bir bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktadır.
Aynı kişi aynı fırsattan ikinci kez aynı şekilde yararlanamaz. Fırsat kurumun uygun olduğu alternatif ders gün ve saatleri arasından seçilerek yapılır.
. Aylık standart ödemelerinde herhangi değişiklik olmaz. Değişiklik için kurstan en az 6 ay ayrı kalması gerekir.
1988 yılında İzmir'de doğdu. Sapı kırık bir bağlamadan, kısa süre içinde klasik gitara dönüşen ve bir kaç sene içinde elektrik gitar ile devam eden müzik hayatına İzmir’de çeşitli alternatif rock ve metal gruplarında gitaristlik yaparak başladı. Liseden sonra lisans seviyesinde eğitim almak üzere burslu kazandığı Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde okudu. Hafif Batı Müziği Bölümünü birincilik ile bitirdi. Bu süre içinde müzik alanında icracı, eğitimci, asistan ve sonrasında da yönetici pozisyonlarında çalışmaları oldu. Pop, rock başta olmak üzere bir çok branşta, farklı solistlerle, bir çok konserde gitarist, baterist (Ritm, Klasik Gitar, Elektro Gitar) ve vokalist olarak sahne aldı.
Gitar derslerini Tülünay Engin Yıldırım (Hüsrev İsfendiyaroğlu), rit, perküsyon ve bateri derslerini Mert Türkmen (Sertap Erener,İzel,Metin Özülkü), piyano derslerini Barış Özesener (Gökhan Tepe), şan derslerini Yüksel Örses, solfej derslerini Nihan Gezen gibi alanında başarılı isimlerden eğitim aldı.
Fatih Erkoç ve Fuat Güner gibi iki duayenin öğrencisi olma şansını M.S.M sayesinde yakalayıp ensemble eğitimini bu isimlerle sürdürdü. Müziğin her alanına dair yetkinliğe ulaşmak çerçevesin-de iki sene Sezai Gülşen'in (Doğuş Üniversitesi Öğretim Üyesi) sanat tarihi derslerinde asistanlık yaptı. Ayrıca kendisi ile birlikte Doğuş Üniversitesi çatısında, belgesel nitelikli, canlı müzik barındıran sanatsal çalışmalarda idareci, yardımcı, icracı, araştırmacı olarak yer aldı.
Mezun olduktan sonra eğitimciliğe ağırlık verdi ve (kolejler, vakıflar, sanat merkezleri, birebir ders, toplu ders, ) müzik öğretmenliği, gitar öğretmenliği, bateri öğretmenliği, konservatuara hazırlık ve piyano dersleri verdi.
Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Uluslar Arası ilişkiler bölümü mezunu olan Yiğit Subaşı, eğitim alanındaki çalışmalarını T.C. Meb Özel Melisa Karan Sanat Merkezi’nde sürdürürken müzikal projelerine de bir yandan, besteci ve icracı olarak devam etmektedir.
DENEYİMLER
2000-2012  Abarajazz   Avantgarde Müzik  gurbu  porejesi  tasarım ve kuruculuğu (kostüm ,dekor,içerik ve tasarım,sahne performansları ,multi enstrumanistlik)-  İSTANBUL-İZMİR-ANKARA
2000-2012 tonguç GÖKALP  Project -  Görsel  İşitsel avantgarde  sahne performansaları ve sergiler.
2005-2006 9.İSTANBUL SES VE TASARIM  BİENALİ   CTRL-ALT-DEL –davetli sanatçı  -İSTANBUL
2006-2007( Ortaya Karışık Sergi ) The pubart  Enstolasyon ve fotoğraflı sergis- ALSANCAK – İZMİR 
2007-2008 I.DOĞAÇLAMA MÜZİK FESTİVALİ  davetli sanatçı-Akatlar Kültür Merkezi  ETİLER-İSTANBUL 
2007-2008 KURYE ULUSLAR ARASI VİDEO  FESTİVALİ –(taking action –THE HALL )GVP video project ile konuk sanatçı katılımı- BEYOĞLU –İSTANBUL
2008-2009 NOKİA KISA FİLM YARIŞMASI  (köşeyi dönmek adlı filmin müzikleri-AVAM ) birinçilik ödülü.
2008-2009 4. KARGA ART VİDEO FESTİVALİ- GVP video project  ile görsel işitsel performans –KADIKÖY BAHARİYE-İSTANBUL
2009-2010  ALİFART  GENÇ SANATÇILAR  MÜZAYEDESİ ( 1-2) –NİŞANTAŞI-İSTANBUL
2010-2011 ALAN İSTANBUL –MORS PROJECT –HYBRİD –görsel işitsel performans davetli sanatçı BEYOĞLU –TÜNEL –İSTANBUL
2010-2011 GREEN PEACE  -ANTİ NÜKLEER PERFORMANS –ABARJAZZ AVANTGARDE  MÜZİK VE PERFORMANS GURUBU  -TÜNEL MEYDANI -İSTANBUL
2011-2012 D.E.GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ  DEKANLIĞI-FULLART performans  etkinliğine TURKISH KRAUT projesi ile  müzikal sanhe performansı koordinatörü  ve davetli sanatçı. -  NARLIDERE KAMPÜSÜ-İZMİR
2016           COLOUR OF INFINITY PSYCODELIC ART FESTIVAL - Müzikal Performans - Davetli Sanatçı - EFES/SELÇUK
 

Kurs.com

Kurs.com Ofline Eğitim Platformu

Elektro Gitar Kursunda Online ve Yüz Yüze Eğitim Seçeneği! ÜSTELİK BU AYA ÖZEL %10 İNDİRİM
Güncel fiyat

Fiyat al

Eğitim Özellikleri

Paylaş

Menü
Eğitimler
Arama
Medya