• İşletme Eğitimleri

[Ürün Bulma Eğitimi] - Amazon FBA yada diğer İş Modelleri

 • Uzaktan Eğitim

Nasıl Niş Ürün Avlanır - Amazon FBA/FBM/Dropshipping/Affiliate Shopify ve Woocommerce için Ürün Bulma - Hangi platform ?

Kurs Detayları

Online Ticaret


Online ticaret çağımızın en büyük kolaylıklarından birisidir. Her gün milyonlarca kişi online olarak alış veriş yapmaktadır. Bu alış verişler hem şirketlerin kendi internet sitelerinden hem de online marketlerden yapılmaktadır.


 • İnternet Siteleri


Şirketlerin kendi ürünlerini tanıttığı, firma bilgilerini paylaştığı yada satış yaptığı platformlardır. Bu platformlara alt yapı sağlayan belirli yazılımlar mevcuttur. Bu internet sitesi yazılımlarından en çok kullanılanları Shopify ve Wordpress Woocommerce'dir. Bu platformların dışında da binlerce yazılım mevcut olup bazı şirketler kendi yazılımlarını dahi oluşturmaktadır.


 • E-Ticaret İş Modelleri


  Sayısız iş modeli olmakla birlikte en çok kullanılanları listelememiz gerekirse; Amazon FBA, dropshipping ve affiliate marketing ile başlayan bir çok aktif ve pasif iş modeli bulunmaktadır. Aktif iş modellerinde ne kadar iş gücü ve yatırım yaparsanız o kadar kazanabileceğiniz iş modelleridir. Pasif iş modelleri ise kurduğunuz model ile sürekli gelir sağlayabildiğiniz iş modelidir. Bazı durumlarda bu iş modelleri birbiri içerisine geçmiş durumdadır. Aktif iş modeline örnek vermemiz gerekirse; bir firmada çalışmak, bir mağazada ürün satmak, dropshipping yapmak yada freelance olarak çalışmak örnek gösterilebilir. Pasif iş modeline örnek vermek gerekirse; kitap yazarlığı, şarkı söylemek, sanat faaliyetleri, eğitim faaliyetleri ve daha bir çok benzeri faaliyet örnek gösterilmektedir.
 • Marketler


  - Amazon : Amazon dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından birisidir. Dünya e-ticaretinin yaklaşık %50 si bu platformda gerçekleşmektedir. Amazon platformunda sadece amazon'un kendisi satış yapmamaktadır. Bir çok şirket ve bireysel kullanıcı amazon'da satış yapmaktadır.  Amazon platformunda e-ticaret anlamında farklı iş modelleri mevcuttur. Bunlar Amazon FBA, Amazon FBM, Amazon Affiliate Marketing, Amazon Dropshipping, Amazon Retail Arbitrage, Amazon KDP ve Amazon Merch'dir. Gün ve gün yeni modeller ile karşımıza çıkan aktif bir markettir. E-ticaret platformlarının dışında da amazon AWS, MTURK ve amazon Pay gibi bir çok farklı alanda ürünleri olan bu şirket dünya devlerinden birisi olup yaklaşık 5 ülkenin bütçesine yakın bütçeyi yönetmektedir. Hatta ve hatta kendi uzay projesi mevcuttur.


  - EBAY:  Açık arttırma sitesi olarak karşımıza çıkan bu market amazonun güçlenmesi ile birlikte gün ve gün gücünü kaybetmektedir. Ancak halen çok fazla kişinin kullandığı bir market olarak karşımıza çıkmaktadır. Hatta amazon'da dropshipping yapan bir çok kişi ürünlerini EBAY'dan almaktadır. Bugün ebay karşımıza hem açık arttırma hem de direk satış hizmeti sunmaktadır. Türk satıcılar için satış yapmak paypal olmadığından dolayı biraz sıkıntılı olduğu için  genelde Türk satıcılar Amazon'da satış yapmayı tercih etmektedir.


  - ALIEXPESS: Çin'de hayat bulan bu firma özellikle dropshipping yapanların ve ürün bulmak için kullanılan en büyük firmalardan birisidir. Gün geçtikçe kalitesini arttıran bu firma e-ticaret ile ilgilenenler için oldukça önemli bir firmadır.


  - ALİBABA: Aliexpress firması ile Alibaba aynı gruba ait firmalardır. Alibaba firması ile Çinli üreticiler ile doğrudan iletişime geçerek istediğiniz ürünü ürettirebilirsiniz. Amazon FBA programı ile private label ürün satan kişilerin çoğu ürününü alibaba aracılığı ile ürettirmektedir.


       Marketler bununla sınırlı değil tabi ki ancak eğitimimizin açıklanması adına bu şirketlere değinmek yeterli olacaktır.
 • E-Ticaret ile birlikte gündeme gelen iş alanları:


  1- Ürün Bulma - Ürün Avcılığı - Winner Ürün

  2- İnternet Sitesi Tasarımcıları (Yazılım ve Grafik)

  3- Ürün Fotoğrafçılığı

  4- Lansman Grupları Yöneticiliği

  5- Digital Reklamcılık

  6- Mağaza yöneticileri

  7- Sanal Asistan

  8- Ticari Avukatlık- Marka Uzmanlığı

  9- Müşteri Temsilciliği

  10- Fulfilment Warehouse (Sipariş yönetimi depo hizmetleri)

  11- Dropshipping Entegrasyon

  12- Ürün bulma analiz yazılımları

  13- Eğitim ve Danışmanlık

  14- Fraud işlem analizleri

  15- İnternet Güvelik Hizmetleri

  Ve daha aklınıza bile gelmeyecek bir çok alan e-ticaret ile birlikte hayata geçmiştir.


Dersimizin Amacı : Online Marketler için Product Hunter Yetiştirmektir.
Ürün bulma, bulduğumuz ürünü hangi platformda satışa çıkarma titizlikle çalışılması gereken bir süreçtir.


Bu süreci meslek haline getiren profesyoneller mevcuttur.


Örnek olarak sadece shopify mağazanız için 1-2 ürün bularak mesleğini icra eden product hunter yada winner product hunter olarak anılan sanal asistanlar mevcuttur.


____________________________


Dropshipping yapan bazı kişiler internet sitelerine yada amazon-ebay mağazalarına 1000'lerce ürün yükler. Bazıları ise 1-2 ürün yükler. Başarılı dropshipping'ler 1-2 ürün yüklemesi ile 1000'lerce ürün yükleyenlerden daha fazla satış yapmaktadır.


Aynı şekilde bazıları AMAZON FBA deposuna ürünü gönderir ve satması için her olanağı değerlendirir. Bazıları ise sadece ürünlerini tam ve zamanında ürettirip tekrar depoyu doldurmakla meşguldür. Çünkü ilave çabasız ürünü zaten satıyordur. Özenle seçilmiştir.


____________________________


Peki bu yetenek nasıl kazanılır. Neler yapılmalı. Nasıl kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz.


Ürün bulurken nelere dikkat edilmesi gerekmektedir.


Hem amazon hem de shopify - woocommerce için ürün nasıl bulunur.


Bu farklı platformlar için farklı çalışma mı yapmak gerekir.


Winner ürün nasıl anlaşılır ve nasıl sunulur. Hangi markette yada internet site platformunda sunulur.
Tüm bu süreci satış yapabileceğiniz en popüler alanlar için tek tek inceliyoruz.


Bu kursu bitirdiğinizde Amazon FBA/FBM/Dropshipping ve hatta amazon affiliate marketing için ürün bulabilirsiniz.


Buna ilave olarak shopify / wordpress- woocommerce  siteniz için winner ürün nasıl bulunur rakipleriniz nasıl bulunur bunu detaylı olarak göreceksiniz.


Product Hunter olarak meslek icra etmek isterseniz kursu devam eden kurslara katılmanız gerekmektedir.

Udemy

Udemy


[Ürün Bulma Eğitimi] - Amazon FBA yada diğer İş Modelleri
Güncel fiyat

11.00 TL

Eğitim Özellikleri
 • Online Satıcı Profilleri
 • Ürün Bulma İş Süreci ve Rütinler
 • Kategori Bulma
 • Niş Bulma
 • Müşteri Odaklı Yaklaşım
 • Ürün Odaklı Yaklaşım
 • Ürün Yaşam Eğrisi
 • Amazon ile ilgili Yazılımlar
 • Ebay için Kullanılan Yazılımlar
 • Shopify ile İlgili Yazılımlar
 • Wordpress Woocommerce ile İlgili Yazılımlar
 • Amazon FBA için Ürün Bulma Stratejileri
 • Amazon FBM (ve Dropshipping) için Ürün Bulma Stratejileri
 • Amazon Affiliate Marketing için Ürün Bulma
 • Shopify ve Woocommerce için Ürün Bulma
 • Ebay için Ürün Bulma

Paylaş

Menü
Eğitimler
Arama
Medya