• Teknik Eğitimler

Arduino ile Mikrodenetleyiciler 2 (Giriş-Çıkış Arayüzleri)

  • Uzaktan Eğitim

Daha önce Mikrodenetleyicilere Giriş dersinde öğrendiğiniz bilgiler ile beraber, artık Mikrodenetleyiciler ile biraz daha farklı uygulamalar yapmaya hazırsınız.Bir bilgisayarın olmazsa olmaz bileşenle

Kurs Detayları

Daha önce Mikrodenetleyicilere Giriş dersinde öğrendiğiniz bilgiler ile beraber, artık Mikrodenetleyiciler ile biraz daha farklı uygulamalar yapmaya hazırsınız.
Bir bilgisayarın olmazsa olmaz bileşenleri olan klavye ve fare gibi mikrodenetleyicilerin de kendilerine özgü bileşenleri vardır. Bu bileşenleri kullanabilmek için mikrodenetleyiciler üzerinde arayüzler bulunmaktadır. Arayüzler sayesinde bir voltajı okuyabilir, bu voltajı anlamlandırarak mikrodenetleyiciyle, çevre birimlerini haberleştirebilir, bir motora komut verebilir, ekrana yazı yazdırabilir veya kablosuz veri aktarabilirsiniz.
Bu arayüzler, hem yazılımsal hem de donanımsal olarak belirli kurallar çerçevesinde kullanılabilmektedir. Bu dersimizde, basit arayüzlerin kullanımını ve onlar ile neler yapılabileceğini uygulamalı olarak öğreneceksiniz.

Bilgeiş

Bilgeiş Projesi, Türkiye’de işçi ve işverenlerin uyum yeteneklerinin geliştirilmesine katkı sağlanması, teknolojiye uyumu geliştirilmiş bir işgücü piyasası oluşturulmasının desteklenmesi, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımın ve etkinliğinin artırılması, işçi ve işveren düzeyinde kapasite geliştirilmesi doğrultusunda uygulanmaktadır.

Arduino ile Mikrodenetleyiciler 2 (Giriş-Çıkış Arayüzleri)
Güncel fiyat

Ücretsiz

Eğitim Özellikleri

Paylaş

Menü
Eğitimler
Arama
Medya