• Yazılım ve Bilişim Eğitimleri

SEO Eğitimi

 • Uzaktan Eğitim
 • 1 dönem

SEO Eğitimi ile arama motorlarında nasıl üst sıraya çıkabileceğinizi öğrenmek ister misiniz? Uzmanından SEO eğitimi online ve ücretsizdir. Bize katılın.

Kurs Detayları

SEO eğitiminin amacı, arama motoru optimizasyonun ne olduğunu anlamaktır. Google arama motorunu çok yakından tanıyarak, ilk kuruluş yıllarından günümüze kadar nasıl bir gelişim süreci geçirdiğini gözlemleyebilirsiniz. Hangi evrelerden geçtiğini, bu gelişim sürecinin SEO dünyasındaki yansımalarını, Google arama motorunun bir içeriği nasıl taradığını ve bu içeriği nasıl ön plana çıkardığını anlamaktır. Bu eğitimle kelime tabanlı çalışan arama motoru devrinin, nasıl link tabanlı çalışan Google arama motoru ile yıkıldığını ve gelişerek, yapay zekâ mantığı ile sorguların nasıl karşımıza çıktığını (Related Entities Nedir) öğreneceksiniz.

Bu eğitimle birlikte sıfırdan kurulmak istenen bir websitesinde alan adı alımında, hosting kurulumuna, e-ticaret veya içerik tabanlı websitelerin kurulumuna kadar yapılması gerekenleri aşama aşama öğreneceksiniz. Websitesinin site içi optimizasyonu (OnPage) tamamen nasıl yapacağınızı öğrenebileceksiniz. Bu kısımda özellikle Google arama motorunda kullanılan sıralama faktörlerini ve SEO terimlerini detaylıca öğrenebileceksiniz.

SEO Eğitimi (Online Eğitim)

Websitenizi Google Search Consol ve Analytics üzerinden yönetmeyi öğreneceksiniz. Websitenize sanal otorite ( Page Rank) sağlamak için gereken tüm yolları öğreneceksiniz. Google’da yüksek organik trafik alımları için nasıl içerik yazacağınızı detaylı anahtar kelime analizleriyle öğreneceksiniz. Önemli bir sıralama faktörü olan sayfa hızınızı nasıl yükselteceğinizi öğreneceksiniz. 

Rakiplerinizi nasıl analiz edeceğinizi, hangi websitenin, Google organikten ne kadar trafik aldığını, yüksek organik trafik alan sitelerin, hangi anahtar kelimelerden, hangi sayfasına trafik aldığına ve sanal otorite için hangi sitelerden referans link aldığına kadar, rakip analizinde gerekli olan tüm konuları öğreneceksiniz. Google bir websitesine neden ceza verir, bu cezalar nelerdir ve ceza alan bir websitesi neler yapması gerekir detaylıca öğreneceksiniz.

SEO eğitimine kimler katılmalıdır?

 • İnternet üzerinden iş yapmak isteyen herkes!
 • SEO Uzmanı alanında kendini geliştirmek ve bu alanda iş sahibi olmak isteyen herkes!
 • E-ticaret sektöründe çalışan, üst veya alt yönetimde bulunan ve işi konusunda kendini geliştirmek isteyen herkes!
 • Sürekli içerik yayını yapmasına rağmen organik trafiklere ulaşmayı bekleyen herkes!
 • Online SEO eğitimi alarak büyük veya küçük işletmelerini daha da büyütmek isteyen herkes! Bu eğitimden yararlanarak, organik trafiklerini rttırabilir ve daha da yüksek cirolara ulaşabilir.

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.
 • Aktif internet bağlantısı

SEO Nedir? Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO, günümüzdeki pazarlama ve reklam alanı için en sık kullanılan yöntemlerden biri hâline geldi. Dijital pazarlama türünün en kullanışlı yöntemlerinden biri olan SEO, içerik pazarlaması için de sık kullanılan yöntemler arasında öne çıkıyor. Artık bir web sitesi oluşturma, bir marka yönetimi ya da reklam vermek için SEO kullanımına aşina olmadan iş yapmak zorlaşıyor.

Google’nun temel çalışma mantığını içeren SEO, bilinmeyi gerektiren en önemli dijital pazarlama yöntemlerinden biri. Peki işiniz için temel olarak SEO nasıl öğrenilir? SEO eğitimi alarak SEO kullanarak neler yapabileceğinizi anlayabilir ve SEO’nun Google üzerinde nasıl bir etkisi olduğunu görebilirsiniz. İşiniz pazarlama, halkla ilişkiler, reklamcılık ya da e-ticaret ile ilgiliyse SEO kullanımının temel konularını içeren SEO sertifikalı eğitimini alarak kendinizi mesleki anlamda geliştirme olanağını kullanabilirsiniz. SEO temel eğitimi aldıktan sonra işiniz için gerekli bir dijital pazarlama yöntemini anlayabilecek ve kendinizi bu alanda daha da geliştirme yolunu açabileceksiniz.

Neler öğreneceksiniz?

 • SEO Online eğitimimizle websitenizi A’dan Z’ye nasıl optimize edeceğinizi öğrenebileceksiniz.
 • Google arama motorunun çalışma mantığını anlayarak, buna uygun içerik üretmeyi ve yayınlamayı öğrenebileceksiniz.
 • Tüm sıralama faktörlerini detaylıca inceleyerek, websitenize nasıl yüksek organik trafikler sağlayabileceğinizi öğrenebileceksiniz.
 • Yüksek organik trafik alan rakiplerinizi çok detaylı inceleyerek, sizin de hangi yoldan gideceğinizin izlerini bu eğitimle öğrenebilecekseniz.
 • Websitenizi Google Search Consol’a nasıl ekleyeceğinizi ve sitenizde oluşan hataları Search Consoldan nasıl takip edebileceğinizi öğreneceksiniz.
 • Websitenizi Google Analytics’e nasıl ekleyeceğinizi ve websitenize gelen tüm trafiği nasıl analiz edeceğinizi öğreneceksiniz.
 • Backlink çalışmalarının nasıl yapıldığını ve Websitenize sanal otorite ( Page Rank) sağlamak için gereken tüm yolları bu eğitimde öğreneceksiniz.

Sertifikalı SEO programına katılarak dijital pazarlama ve içerik pazarlamasına dair önemli konuları uygulama aşamasında kullanabileceksiniz. SEO’nun temel çalışma mantığını kavrayarak içerik, web sitesi yönetimi, internet tarayıcıları ve dijital teknik kullanımları hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. Öğrendiğiniz ders içerikleriyle SEO yöntemine uygun site içi sayfalama, meta description, meta title, url yapısı, sayfalama, site haritası, site içi yönlendirme ve linkleme gibi önemli kullanımlar hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. Ayrıca SEO kullanımı hakkında temel seviye bilgiler ve Google açısından SEO’ya göz atabileceksiniz. Google’nun son güncellemeleri hakkında da bilgi sahibi olarak daha kaliteli ve güvenli SEO çalışmalarını yürütebileceksiniz. Google Search Consol ve Google Analytics hizmetlerini kullanarak web sitenizin trafiğini yönetebilecek ve sitenizde oluşabilecek hata ile sorunlara çözüm bulabileceksiniz. İçerik pazarlaması açısından SEO’yu nasıl kullanabileceğinizi öğrenerek anahtar kelime bulma, içerik yapısını belirleme, içerik türünü oluşturma,  başlık belirleme ve metin- video ya da görsel içerik hazırlamaya dair doğru kullanımlara aşina olacaksınız. Google algoritmalarının işleyişini öğrenerek işiniz için web sitenizi ve içeriklerinizi SEO kurallarına uygun olarak hazırlayabileceksiniz. 

SEO Eğitimini Alanlar Nerelerde Çalışabilir?

Seo programını başarıyla bitiren kursiyerler, dijital pazarlama alanında hizmet veren kurum, işletme ve ajanslarda çalışabilirler. Yine SEO programını başarıyla bitirerek e-ticaret, içerik pazarlama ajansları ve reklamcılık alanlarında çalışabilirsiniz. SEO yöntemini aktif olarak kullanan alanlarda, kendinizi geliştirmenize bağlı olarak SEO uzmanı, içerik yöneticisi, içerik uzmanı, metin yazarı, marka yöneticisi, sosyal medya uzmanı ya da dijital pazarlama yöneticisi olarak çalışma olanağınız vardır. Sertifikalı SEO programını alarak dijital pazarlamayı içeren bir kariyer hedefleyebilirsiniz. Günümüzün en gelişmekte olan iş alanlarından biri dijital pazarlama ve sosyal medyadır. Siz de eğitiminizi başarıyla tamamlayarak SEO alanında kendinize bir kariyer yaratabilirsiniz. Ayrıca temel SEO eğitimini alarak içerik pazarlaması alanında da çeşitli meslekler için gerekli olan şartları tamamlayabilirsiniz. Eğitimi bitirerek freelance Seo uzmanı olarak çalışabilir ve kendinize ek gelir yaratabilirsiniz. İnternette iş yapmayı içeren herhangi bir alanda, Seo eğitiminden öğrendiklerinizi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ayrıca e ticaret sektöründe içerik yöneticisi, ürün- kategori düzenlemesi ya da doğrudan SEO uzmanlığı alanlarında çalışma olanağınızı da artırabilirsiniz. 

SEO Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

SEO eğitimi sertifikasını alarak SEO kullanımı hakkında bilgi sahibi olduğunuz belgenizle kanıtlayabilirsiniz. SEO eğitimi sertifikasını alarak kursu başarıyla bitirdiğinizi gösterebileceksiniz. SEO kullanımını içeren alanlarda deneyim ve eğitim çok önemsenmektedir. Dolayısıyla eğitim aldığınızı gösteren bir sertifika, iş başvurularında sizi bir adım öne çıkaracaktır. Ayrıca sertifika öncesi aldığınız dersler, SEO kullanımına dair geniş çaplı bilgiler edinmenizi sağlayacak ve ilgili alanlarda bilgilerinizi uygulama yetkinliğine sahip olabileceksiniz. SEO kapsamındaki tüm alanlarda çalışma yetkinliği edinmek için ilk önce alacağınız eğitim SEO temel eğitimidir. Bir kuruma bağlı ya da freelance çalışma olanağı için kendinizi öne çıkaracak bir SEO eğitim sertifikasına ihtiyacınız vardır. Alacağınız SEO sertifikasıyla başarılı SEO çalışmaları için gerekli olan tüm bilgilere vâkıf olabilecek ve işiniz için en doğru aşamaları başarıyla sonuçlandırabileceksiniz.  

Eğitimin Konu Başlıkları

Seo kursundaki ders içeriklerini, SEO uzmanı-eğitmen Yemliha Toker aktarmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı SEO çalışmalarında yer almış olan Yemliha Toker, uzmanlık bilgilerini ve SEO çalışma deneyimleri, siz kursiyerlerle paylaşmaktadır. Sertifikalı SEO programının ders içeriklerinde SEO’nun Google içindeki yeri, gelişimi, kullanım alanları ve amaçları, son Google güncellemeleri ve yenilikleri gibi kullanım öncesi dikkat etmeniz gereken bilgileri öğrenebileceksiniz. Ayrıca içerik hazırlama aşamasında SEO’nun nasıl bir rol oynadığını da ders içeriklerin ilgili konularında bulabilirsiniz. Site içi ve site dışı optimizasyon konuları ile analiz çalışmaları gibi SEO’nun web sayfası üzerindeki etkilerini kapsayan ders içerikleriyle SEO uygulamasında sorun yaşama olasılığınız azalacaktır.

Hedef kitle ya da müşteri grubunuza uygun olarak içerik pazarlamasında SEO’nun yerini kavrayabilecek ve internet tarayıcılarında doğru yöntemlerle nasıl öne çıkabileceğinizi öğreneceksiniz. Göreceğiniz tüm SEO ders içerikleri, canlı dersler aracılığıyla verilmektedir. Canlı dersler dışında ise derslerin tekrar videolarını izleyebilir, ders sunum notlarını indirerek kurs sonrasında da öğrendiklerinize tekrar göz atabilirsiniz. Ayrıca kurs için önemli olan sertifika sınavı öncesinde de deneme sınavlarına girerek kendinizi test edebilirsiniz. Yine eğitmenin  vereceği ödev uygulamasını yaparak öğrendiklerini pekiştirebilirsiniz. 

 • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?
 • Google Arama Motorunun Kuruluşu ve amacı?
 • SEO’nun Amacı Nedir?
 • Google Güncellemeleri ve Google Patentleri
 • Alan Adı Seçimi, Hosting ve Özel İp Kullanımı
 • Search Consol ve Analytics Kullanımı

Site İçi Optimizasyona ( On-Page) Giriş

 • Google Gözünden Sayfaya Bakış
 • Meta Title / Meta Description
 • Heading Tag Yapısı Hakkında
 • Sayfa İçeriği
 • URL Yapısı
 • Breadcrumbs / Site İçi Linkleme Ve Kategorizasyon Yapısı Hakkında
 • Canonical Etiketi Nedir? Ne Amaçlanır?
 • Sayfalama (Pagination ) Yapısı Nasıl Olmalı?
 • Site Haritası ve Robots.txt Kullanımı
 • NoFollow, NoIndex ve Dofollow kavramları
 • Hatalı Sayfaları Kaldırmak
 • Site İçi Yönlendirmeleri Doğru Yönetmek

Site İçerisinde Karşılaşılan Hatalar ve Bu Hataların Giderilmesi

 • İhtiyacı Karşılamayan İçerikler
 • İçeriklerin Sayfa İçerisinde Yanlış Konumlandırılması
 • İç Rekabet
 • Kopya İçerik
 • Zayıf İçerik
 • Pillar – Cluster Yapısını Dikkate Almamak
 • Latent semantic Indexing

SEO’ya Uygun İçerik Hazırlanması

 • Doğru Soruların ve İhtiyaçların Belirlenmesi
 • Anahtar kelime analizleri
 • İçerik Türlerinin ve Başlıkların Seçimi
 • İçerik Yapısının Belirlenmesi
 • Metin İçerik Çalışmaları
 • Görsel İçerik Çalışmaları
 • Görsel İçerikler ve Diğer İçerik Türleri ile Birlikte Kullanımı
 • Video İçeriğin Kurguya Dahil Edilmesi
 • Sesli Aramalar için Optimizasyon

Performan ve Site Hız Optimizasyonları

 • Site Hızı
 • Resim Optimizasyonu
 • Mobil Uyumluluk
 • Mobil First Indexing

Site Dışı (Off-Page) Optimizasyona Giriş ve Analiz Çalışmaları

 • Gelen Bağlantıları Analiz Etme
 • Backlink Çalışmaları
 • Rakip websiteleri analiz etme
 • Ahrefs Kullanımı
 • Secreamin Frog SEO Spider Kullanımı
 • Linkody Kullanımı
 • Unamo Kullanımı

Eğitimle İlgili Sıkça Sorulanlar

SEO Eğitimi Nedir?

Dijital pazarlamanın etkisinin artmasıyla beraber firma web sitelerinin görünürlüğünün artması da önem kazanmıştır. Bu yüzden firmalar ilgili departmanlarda seo eğitimi konusunda uzman kişilerle çalışmaya özen göstermelidir. Web sitenizin trafiğini ve görünürlüğünü artırmanın temel anahtarı etkili bir SEO bilgisidir. SEO eğitimi yoluyla web sitenizin tanınırlığını ve tıklanmalarını önemli ölçüde artırabilmeniz mümkün. Enstitü tarafından sağlanan SEO online eğitim programı sayesinde web sitenizi optimize edebilir ve Google algoritmalarının önemini kavrayabilirsiniz.

SEO, internet sitenizin başta Google olmak üzere tüm arama motorlarından aldığı trafiği arttırmak amacıyla yapılan bir optimizasyon olarak tanımlanmaktadır. SEO search engine optimization ifadesinin kısaltılmış halidir. Türkçe ifadesi arama motoru optimizasyonu olan SEO, Google, Yandex, İnternet Explorer gibi tarayıcılarda web sitelerinin görünümünün üst sıralarda olabilmesi için yapılan çalışmalara denmektedir. Eğer bir web siteniz varsa ya da web sitesi oluşturma düşüncesindeyseniz arama motorlarında üst sıralarda olmayı da isteyeceksinizdir. SEO eğitimi ise web sitenizi optimize etmeyi size sağlayacaktır. İienstitü tarafından sağlanan bu online eğitim ile Google arama motorunun algoritmalarının ne olduğunu ve niçin önemli olduğunu öğrenebileceksiniz. Gerçek SEO teknikleriyle internet  sitenizi daha uyumlu ve  kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

SEO Çalışması Neden Önemlidir?

Firmaların ya da markaların dijital dünyada hedef kitlelerine görünür olabilmeleri için etkili bir seo çalışması yapması gerekmektedir. SEO çalışması sayesinde internet sitesi daha fazla kişi tarafından görünür ve kullanılır olacağı için firma bilinirliği ve görünürlüğü de doğru orantılı olacak şekilde artacaktır.

SEO Eğitimi Hakkında Genel Bilgi

Web sitelerinin arama motorlarında görünür olmasını sağlamak ve bu sayede web sitesini ziyaret eden kullanıcıların trafiğini arttırmak için SEO çalışmalarıyla ilgili gerekli olan tüm detayların bilinmesi gerekmektedir. Etkili ve başarılı bir seo eğitimi aracılığıyla web site görünümü arttığı için site trafiği de doğru orantılı olarak artış gösterecektir.

Seo eğitimi sonucunda web sitesi arama motorlarında ilk sıralarda yer alması sağlanacak olup;  arama motorları algoritma detayları öğrenilerek başarılı bir seo çalışması için uygulanması gereken adımlar öğretilecektir.

SEO Eğitimi Konu Başlıkları Hakkında Detaylı Bilgi

Arama motorlarında ilk sıralarda yer alabilmek için arama motoru algoritmasının detaylarına da hakim olmak gerekmektedir. İnternet evreninde milyonlarca web sitesinin yer alması sonucunda kaliteli içeriklerin ön plana çıkartılarak kullanıcılara kaliteli içeriklerin sunulabilmesi için arama motorları özel algoritmalar geliştirmiştir. Web sitenizin trafiğinin arttırılması için yapılması gereken tek şey web sitenin seo kurallarına uygun olacak şekilde oluşturulması ve geliştirilmesidir. Bunun için başarılı bir seo eğitimi sonrasında öğrenilen bilgilerin doğru ve başarılı bir şekilde uygulanması önem arz etmektedir.

Seo eğitimi içerisinde verilecek olan bilgiler SEO Nedir adımıyla başlayıp seo ( search engine optimization) çalışmalarının tüm detaylarının anlatılması ve uygulama çalışmalarının anlatılmasıyla bitirilecektir.

SEO Eğitimi Sonrasında Öğrenilecek Bilgiler 

Web sitesinin görünür kılınması için kurulum aşamasında yapılması gerekenler, site hızı ve kullanıcı dostu web sitesi gibi birçok kriter ve süreç hakkında bilgi sahibi olunacaktır. SEO çalışmasının doğru bir şekilde yapılabilmesi için sektör ve rakipler değerlendirilerek anahtar kelime seçimleri, mobil uyumlu site ve özgün içeriklerin oluşturulmasının sağlanmasıyla ilgili detaylar öğrenilecektir. Ek olarak seo eğitimi sonrasında web sitenizin görünürlüğü arttığı için marka değeri ve bilinirliği de olumlu etkilenecektir.

SEO eğitimi bana ne kazandırır?

Google hakkında ayrıntılı bilgi edinerek internet sitenizi Google’a tanıtabilmek amacıyla uygulayabileceğiniz tüm SEO çalışmaları konusunda bilgi sahibi olacaksınız. İçerik optimizasyonu, teknik optimizasyon ve tanıtım çalışmaları kavramlarını detaylı bir şekilde öğrenerek sitenizin iyileştirilmesini de sağlayabileceksiniz. Kurumsal anahtar kelimeler doğrultusunda internet sitenizi daha üst sıralara yükseltmek istiyorsanız bu eğitim tam size uygun.

SEO Online eğitiminden faydalanabilmek için akıllı telefon, tablet ya da bilgisayara sahip olmanız ve aktif bir internet bağlantısına erişim sağlayabilmeniz yeterlidir.

SEO eğitimine kimler katılabilir?

 1. E-ticaret web sitesi sorumluları ve yetkilileri
 2. Kendi internet sitesinin trafiğini arttırmayı isteyenler
 3. Bir firmada SEO uzmanı olmayı hedefleyenler
 4. SEO hizmeti veren dijital bir ajansta SEO uzmanı olmayı hedefleyenler
 5. İşletmelerin pazarlama sorumluları
 6. İnternet alanına ilgi duyanlar

SEO online eğitiminde ne öğreneceğim?

 1. İnternet sitelerini iyileştirmek ve SEO uyumlu hale getirmek amacıyla hangi teknik maddelere dikkat edilmeli olduğunu,
 2. Teknik kontrollerin nasıl yapılması gerektiğini ve teknik maddelerin nasıl iyileştirilmesi ve nasıl çözülmesi gerektiğini,
 3. İçerik optimizasyonu kapsamında bir internet sitesi içeriğinin nasıl olması ve anahtar kelimelerin nasıl kullanılması gerektiğini,
 4. Sağlıklı bir backlink ağının nasıl oluşturduğunu gibi konularda detaylı bilgi edinebileceksiniz.

SEO eğitimi konu başlıkları nelerdir?

 • SEO nedir
 • Google nasıl çalışmaktadır
 • Seo niçin önemlidir
 • Başlık yapılandırması nedir
 • Sayfa içi etiketlerin doğru kullanımı, başlık, görsel konuları
 • Bulunamayan sayfalar ve yönlendirilen sayfalar nedir
 • Site hızı ve sitenize en optimum şekilde hız optimizasyonu nasıl yapılmalıdır
 • Mobil SEO nedir
 • İçerik hazırlama ve doğru içerik nasıl oluşturulmalıdır
 • Anahtar kelime seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir
 • Off-page optimizasyon nedir
 • Kaliteli ve doğru backlink nasıl oluşturulur
 • Zararlı backlinkler naısl temizlenir
 • Screaming Frog ve Google Analytics ile SEO bakış açısı

SEO Kursu Eğitim Süresi 

Sertifikalı SEO programının abonelik süresi 22 gündür. 22 gün boyunca ders içi içeriklere erişiminiz devam etmektedir. Eğitimin normal süresi ise 5 gündür. Hafta sonunda da sertifika almak için gerekli olan sınav uygulaması bulunmaktadır.

Enstitüsü

İstanbul İşletme Enstitüsü (Özel İstanbul Uzaktan Eğitim Kursu), öğrencilerin yeni bakış açıları kazanması, mesleki becerilerini geliştirmesi ve belirli bir alanda uzmanlaşmaları için oluşturulmuş uzaktan ve örgün eğitim sunan kuruluştur.

SEO Eğitimi
Güncel fiyat

Ücretsiz

Eğitim Özellikleri
 • 5 Video İçeriği
 • 5 Canlı Ders
 • 1 Ders Notu
 • 1 Sertifika Sınavı
 • 1 Deneme Sınavı
 • Grup Sohbeti
 • Forum Tartışmaları

Paylaş

Menü
Eğitimler
Arama
Medya